1. We wtorek nowenna do świętego Antoniego a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek o godzinie 18.00 nabożeństwo fatimskie – Msza św. połączona z różańcem fatimskim.
  3. Różaniec w sobotę o godzinie 17.30 poprowadzi róża MB Loretańskiej – zelatorka p. Józefa Kaczmarczyk.
  4. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wszelkie ofiary wspierające Parafię. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny jubileusze składamy życzenia wielu bożych łask i opieki Matki Najświętszej. Wszystkich polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  5. I jeszcze słowo metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego:

Drodzy Siostry i Bracia!

Maryja, Matka Boża, cieszy się wielkim i głębokim nabożeństwem w naszej Archidiecezji i jest czczona w wielu jej sanktuariach i miejscach kultu. W tym roku pragnę zwrócić Wasze oczy w strony Ziemi Budzowskiej, gdzie w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, od prawie dwóch wieków, szczególnym pietyzmem otoczony jest wizerunek Pani Budzowskiej, czułej, serdecznej, kochającej Matki, trzymającej w ramionach Jezusa tulącego się do Jej policzka.

Kult Matki Bożej Pocieszenia – żywy w sercach wielu pokoleń budzowian – otrzymał nowy impuls w początku lat 60. XX wieku. Idea czci Maryi dobrze wpisywała się wtedy w obchody uroczystości kościelnych związanych z Wielką Nowenną przed Tysięczną Rocznicą Chrztu Polski, jak i z koronacjami innych wizerunków maryjnych w Archidiecezji Krakowskiej. Kult Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie trwa do dzisiaj nieprzerwanie. Wierni dziękują Jej za cuda i łaski otrzymywane za Jej wstawiennictwem. Reaktywowane zostało Bractwo Paskowe, którego członkowie codziennie odmawiają koronkę ku Jej czci i spotykają się w każdą pierwszą sobotę  miesiąca na specjalnym nabożeństwie. Budzowska Pani cały czas króluje, pociesza i uzdrawia. 

Drodzy Archidiecezjanie! W tym roku będziemy obchodzić koronację Obrazu Pani Budzowskiej koronami biskupimi. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w Budzowie, gdzie o godz. 11.30 będę przewodniczył Mszy Świętej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnej modlitwie, jak i do pielgrzymowania do Matki Bożej Budzowskiej.

Z pasterskim błogosławieństwem

 Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski