- Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy osobom przygotowującym ołtarze oraz strażakom za pomoc w organizacji procesji i niesienie baldachimu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna odbywa się codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia podczas procesji, a także dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych. W piątek, na zakończenie Oktawy, zapraszamy na Mszę Świętą wszystkie dzieci, również te najmłodsze, przybywające z rodzicami. Po procesji odbędzie się indywidualne błogosławieństwo dzieci Najświętszym Sakramentem.
- W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- W sobotę o godz. 17.30 różaniec poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- Dziękujemy za wszelkie dobro, życzliwość i składane ofiary. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny oraz jubileusze składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask. Nasze życzenia łączymy z modlitwą.
- Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je odprawiać codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.
- We wtorek i środę zapraszamy na tradycyjne nowenny. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Kobiety.
- W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy w strojach komunijnych. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów, chłopców o dzwonienie, strażaków o niesienie baldachimu, a wszystkich chętnych o pomoc w niesieniu chorągwi i feretronów. Niech ta procesja będzie naszym wspólnym świadectwem wiary i dziękczynieniem za dar Eucharystii. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona kolejna Msza Święta.
- W uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.30 zapraszamy na koncert muzyki religijnej „Solne Uwielbienie”, który odbędzie się w Ogrodzie Franciszkańskim w Wieliczce.
- Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta połączona z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
- W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 6.40, od 15.30 oraz od 17.15. Dodatkowa Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 16.30.
- W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, który poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca. Do chorych udamy się od godz. 8.00.
- Dziękujemy za wszelkie dobro, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych, zdrowia oraz opieki Matki Najświętszej. Pamiętamy o Was w modlitwie.
- Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwa majowe sprawowane są przy kapliczce św. Floriana.
- Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do I Komunii przystąpiło 166 dzieci. Serdecznie dziękuję Rodzicom za piękne przygotowanie kościoła, dekoracje, kwiaty, mycie okien oraz wszelką pomoc w organizacji tej uroczystości. Dziękujemy również za dar ołtarza, który zostanie przeznaczony na częściowe sfinansowanie ikony św. Gabriela Archanioła. Bóg zapłać za okazane dobro i życzliwość.
- „Biały Tydzień” potrwa do piątku. W czwartek planowana jest pielgrzymka dzieci do Łagiewnik – do Sanktuarium św. Jana Pawła II.
Dzieci komunijne przychodzą codziennie na Mszę Świętą o godz. 18.00 w strojach komunijnych i zajmują miejsca razem z rodzicami. Do Komunii Świętej podchodzą procesyjnie – podobnie jak podczas uroczystości Pierwszej Komunii. - We wtorek i środę zapraszamy na tradycyjne nowenny.
- W sobotę różaniec poprowadzi Róża Matki Bożej Loretańskiej.
- Przy ołtarzu św. Pawła znajduje się skarbona na kwiaty i przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Osoby, które chciałyby jeszcze wesprzeć ten fundusz, mogą złożyć ofiarę do skarbony. Rada Duszpasterska odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości będzie bardzo wdzięczna za każdą pomoc.
- Dziękujemy za wszelkie dobro oraz składane ofiary na rzecz parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Najświętszej. Pamiętamy o Was w modlitwie.
- Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Niedzielne nabożeństwa majowe są sprawowane przy kapliczce św. Floriana. Na zakończenie udzielane jest błogosławieństwo kapłańskie.
- We wtorek i środę tradycyjne nowenny.
- W sobotę o godz. 10.00 i 13.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek od godz. 15.00 dla grupy z godz. 10.00 i 16.30 dla grupy z godz. 13.00
- W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.
- W najbliższą sobotę po Mszy wieczornej Wieczór Uwielbienia. Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wieczór poprowadzi Zespół Uwielbienia.
- W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się liturgia dla młodzieży klas VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
- Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy od lat przygotowują ołtarze procesyjne i troszczą się o piękno tej uroczystości. Dzisiaj Rada Duszpasterska prowadzi przy głównym wyjściu z kościoła zbiórkę na kwiaty i wystrój ołtarzy.
- Ponieważ parafia stale się rozwija, a przygotowania spoczywają na coraz mniejszej grupie osób, z inicjatywy Rady Duszpasterskiej chcemy stopniowo wprowadzać bardziej wspólnotowy sposób organizacji. Ołtarze nadal będą przygotowywane przez dotychczasowe grupy, natomiast Rada Duszpasterska będzie czuwać nad zbiórką oraz gospodarowaniem środkami na kwiaty i wystrój.
- Dziękujemy za wszelkie dobro oraz składane ofiary na rzecz parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych. Pamiętamy o Was w modlitwie.
- Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Natomiast od dzisiejszej niedzieli niedzielne nabożeństwa majowe będą – zgodnie z tradycją poprzednich lat – sprawowane przy kapliczce św. Floriana. Ich organizatorami są Strażacy oraz zespół „Prowadź mnie”. Każde nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem kapłańskim.
- We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.
- W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas IV. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed rocznicą będzie w piątek od godz. 16.45. Dodatkowa spowiedź dla klasy 4c w środę od godz. 17.30.
- W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.
- W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się liturgia dla młodzieży klas VI w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
- Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Od wielu lat istnieje w naszej parafii piękny zwyczaj, że poszczególne rejony mieszkańców przygotowują ołtarze procesyjne, organizują kwiaty oraz intencję Mszy Świętej za swój rejon.
- Chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przez lata podejmowały ten trud. Widzimy jednak, że naszym grupom organizatorów przybywa lat i ubywa sił, a jednocześnie parafia stale się rozwija i przybywa mieszkańców, podczas gdy odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy spoczywa wciąż na wąskim gronie osób.
- Dlatego – z inicjatywy Rady Duszpasterskiej – chcemy stopniowo przebudować dotychczasowy model organizacji. Przygotowanie i ustawienie ołtarzy pozostawiamy dotychczasowym grupom, natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się dobrowolna zbiórka na kwiaty i wystrój ołtarzy, prowadzona przez Radę Duszpasterską. Rada będzie również czuwać nad gospodarowaniem zebranymi środkami.
- Prosimy o życzliwe zrozumienie i wspólną troskę o piękno uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii.
- Dziękujemy za wszelkie dobro oraz składane ofiary na rzecz parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych. Pamiętamy o Was w modlitwie.
- Trwają nabożeństwa majowe. Majówki odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
- W poniedziałek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. O godz. 18.00 Msza św. w intencji naszych Strażaków i ich rodzin.
- We wtorek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Panie.
- W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Pawła.
- W sobotę odbędzie się pielgrzymka Szlakiem św. Jana Pawła II: Wadowice – Kalwaria. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przed kościołem.
- W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami. Będzie to ostatnie spotkanie przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
- Dziękujemy za wszelkie dobro i składane ofiary na rzecz parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy serdeczne życzenia – wielu łask Bożych. Pamiętamy o Was w modlitwie.
- Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość Sakramentu Bierzmowania. Przystąpiły do niego 83 osoby – uczniowie klas ósmych. Sakramentu udzielił ks. bp Janusz Mastalski. Dziękujemy za przygotowanie młodzieży oraz za wspólne przeżycie tego ważnego wydarzenia.
- W tym tygodniu zostały ukończone prace nad ikoną św. Gabriela Archanioła. Ikona została wykonana w tradycji klasycznej szkoły ikonopisarskiej i przygotowana dla naszego kościoła przez prof. Dymitra Filimonowa. Poświęcenie ikony nastąpi w niedzielę 3 maja na Mszy św. o godz. 11.00.
- Dziękujemy naszym Strażakom za pomoc w zawieszeniu ikony oraz za ich obecność i gotowość do pomocy. Dziękujemy również za niesienie baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej.
- Tydzień temu w naszej parafii przeprowadzono zbiórkę na pomoc dla podopiecznych i budowę Neurośrodka. Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za okazane serce i hojność.
- We wtorek nowenna do św. Antoniego, a w środę do Matki Bożej.
- W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 6.40 oraz od 15.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Od godz. 8.00 odwiedzimy chorych.
- W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane codziennie po Mszy wieczornej.
- W sobotę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja na 2 maja. Msze św. według porządku niedzielnego.
- Pod chórem można jeszcze nabyć „Biblię Młodych”.
- Dziękujemy za wszelkie dobro i życzliwość wobec naszej parafii. Wszystkim świętującym w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
- We wtorek nowenna do św. Antoniego, w środę do Matki Bożej.
- We wtorek odbędzie się pierwsze spotkanie synodalne w naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a następnie zapraszamy na spotkanie w sali obok biblioteki.
Zapraszamy członków rady duszpasterskiej, kręgów rodzin, szafarzy, osoby konsekrowane oraz przedstawicieli grup parafialnych.
Osoby, które chciałyby dołączyć spoza tych środowisk, prosimy o wcześniejszy kontakt. - W sobotę o godz. 15.00 uroczystość bierzmowania w naszej parafii. Liturgii przewodniczyć będzie ks. bp Janusz Mastalski.
Próby dla kandydatów w środę i czwartek po Mszy wieczornej.
Spowiedź przed bierzmowaniem w piątek od godz. 16.30. - W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla młodzieży klas VII. Po Mszy spotkanie z ks. Wojciechem.
- Pod chórem można jeszcze nabyć „Biblię Młodych”. To piękna opowieść o życiu Jezusa i Jego misji. Może być także wartościowym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą.
- Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki:
– majową szlakiem papieskim: Wadowice – Kalwaria – Kraków Dębniki,
– czerwcową szlakiem cudów eucharystycznych – Warmia.
Szczegóły na plakatach. - Dziś kazania na wszystkich Mszach św. głosi ks. Janusz Widur ze Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem”.
Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na budowę ośrodka rehabilitacji neurologicznej. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła. - Sobotni Różaniec poprowadzi róża Matki Bożej Misyjnej.
- Dziękujemy za wszelkie dobro i składane ofiary na rzecz parafii.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki. Zapewniamy o modlitwie za całą wspólnotę.
- We wtorek nowenna do św. Antoniego, a w środę do Matki Bożej.
- W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
- Dzisiaj można nabyć książkę „Biblia – Nowy Testament. Życie Jezusa”. Zawiera ona 49 opowiadań oraz około 150 realistycznych ilustracji, które pomagają dzieciom zobaczyć i przeżyć Ewangelię. Może być to bardzo dobry prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej.
Dostępna jest również w specjalnej wersji z dedykacją: „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”.
Cena dla naszej wspólnoty parafialnej wynosi 50 zł – bez kosztów wydawniczych i redakcyjnych – i została obniżona o połowę, aby każde dziecko mogło poznać tę najważniejszą historię świata. - W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. Janusz Widur ze Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem”. Jest to organizacja, która od 16 lat pomaga osobom ciężko chorym – sparaliżowanym, po wypadkach i udarach, z chorobami neurologicznymi. Obecnie buduje w Lipniku koło Myślenic nowoczesny ośrodek rehabilitacji neurologicznej – dzieło bardzo potrzebne i unikatowe w naszym regionie. Po Mszach św. przed kościołem będzie można wesprzeć to dzieło ofiarą do puszek.
- Organizowana jest trzydniowa parafialna pielgrzymka na Warmię szlakiem cudów eucharystycznych w dniach 12–14 czerwca. W programie m.in. Święta Lipka, Gietrzwałd, Frombork oraz rejs Kanałem Elbląskim. Koszt wyjazdu wynosi 1100 zł.
Szczegółowy program pielgrzymki jest wydrukowany i dostępny na wieszaku z gazetami oraz w gablocie przed kościołem. Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się w programie. - Dziękujemy za wszelkie dobro oraz składane ofiary wspierające naszą parafię.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych. Zapewniamy o modlitwie za całą wspólnotę.
- Najbliższy tydzień przeżywamy jako oktawę Wielkiej Nocy. Jest to czas szczególnego dziękczynienia Kościoła za dar zmartwychwstania.
- We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Antoniego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Panie.
W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej. - W środę o godz. 18.45 próba przed bierzmowaniem.
- W najbliższy piątek, z racji oktawy Wielkiej Nocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
Uroczysta Msza św. o godz. 15.00 rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia. - 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas IV wraz z rodzicami w ramach przygotowania do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, a na godz. 15.00 młodzież – kandydatów do bierzmowania.
- W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia nowej książki z projektu „Wędrowcy Światła”.
Tym razem jest to pięknie wydany album w dużym formacie:
„Biblia – Nowy Testament. Życie Jezusa” – 49 opowiadań oraz około 150 realistycznych ilustracji, które pomagają dzieciom zobaczyć i przeżyć Ewangelię.
Książka może być wartościowym prezentem pierwszokomunijnym.
Dostępna jest również w specjalnej wersji z dedykacją: Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej.
Cena dla naszej wspólnoty parafialnej – bez marży wydawniczej i redaktorskiej – wynosi 50 zł. - Dziękujemy za wszelkie dobro oraz składane ofiary wspierające naszą parafię.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych. Zapewniamy o modlitwie za całą wspólnotę.