1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się w okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą w środę o godz.: 7.00, 9.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 20.00. W środę obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie a także post od pokarmów mięsnych. W tym dniu kancelaria nieczynna.
  2. W piątki Wielkiego Postu będziemy odprawiać nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o godz. 17.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.30. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  3. Różaniec w sobotę o godzinie 17.30 poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy p. Łucji Florek.
  4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii poprowadzi w tym roku ks. prof. Taduesz Dzidek. Rekolekcje będą przeprowadzone podczas 3 kolejnych niedzieli Wielkiego Postu, od 7 do 21 marca. W tym też okresie w ramach tygodniowych, wieczornych Mszy zaprosimy Rodziny naszej Parafii rejonami, na modlitwę w ich intencji z obrzędem specjalnego błogosławieństwa. Jako że nie uda nam się z przyczyn pandemii dotrzeć na wizytę duszpasterską – tradycyjne nazywaną kolędą, przygotujemy specjalny obrzęd poświęcenia domów i mieszkań i poprosimy Gospodarzy, by uczynili to sami w kręgu własnej rodziny. Ta rodzinna modlitwa w kościele a później w domu będzie jednym z elementów rekolekcji. Podczas rekolekcji nie zabraknie również Mszy dla Chorych. Będzie ona w czwartek, 18.03.2021 o godzinie 9.00. Już teraz serdecznie prosimy o zaplanowanie czasu na rekolekcje.
  5. Dziękujemy za wszelkie dobro oraz wszystkie składane ofiary wspierające Parafię. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia – wielu łask Bożych. Z życzeniami łączymy naszą codzienną modlitwę.