1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty w dni zwykłe Adwentu będą o 17.30. (Nie będzie Mszy o 18.00) Zachęcamy do spowiedzi adwentowej przez cały okres adwentu w tygodniu od godziny 16.45. Z uwagi na pandemię nie będzie przed świętami zorganizowanej spowiedzi.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej nowenna do św. Antoniego a w środę do MB Nieustającej Pomocy. 
  3. Przedstawiciele Parafii rozpoczęli roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa opłatki będą przekazywane przed wejściem do domu czy w klatce schodowej. Roznoszące osoby nie będą wchodzić do mieszkań. Do opłatków w tym roku dołączona jest książka religijna. 
  4. Książki te za symboliczną złotówkę przekazał Parafii p. Paweł Piotrowski – nasz Organista, właściciel Wydawnictwa Petrus, któremu bardzo dziękujemy. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na kwiaty, sprzątanie kościoła i utrzymanie Parafii w obecnych, trudnych warunkach pandemii.
  5. Już dzisiaj przy wyjściach z kościoła można nabyć świece „Caritas” – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Minimalna cena większych to 15 złotych, mniejszych 7. Ofiara z rozprowadzania świec przeznaczona jest na fundusz Caritas – pomocy dzieciom z ubogich rodzin.
  6. Wczoraj ks. Janusz – nasz wikariusz obchodził imieniny. Życzymy Mu, by Matka Najświętsza, która jest Jego Patronką prowadziła go po drogach życia i kapłaństwa. Życzymy Mu wielu potrzebnych łask, zdrowia, szczęścia i wiele życzliwości od ludzi.
  7. W sobotę o godzinie 17.30 Różaniec prowadzony przez Różę św. Józefa – p. Anny Grzybowskiej.
  8. Proszono nas o przekazanie informacji od Dyrekcja naszej Szkoły Podstawowej: Nasza Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Empiku „1000 powodów, by czytać”. Nagrodą główną jest 1000 książek o wartości 25 tysięcy złotych do biblioteki szkolnej. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian, mieszkańców Wieliczki, absolwentów i sympatyków szkoły o głosowanie na naszą pracę konkursową. Głosowanie trwa do 2 grudnia 2020r. do północy. Głosujący mogą oddawać jeden głos w każdym dniu trwania głosowania. Odbywa się ono wyłącznie w Aplikacji mobilnej Empiku. Instrukcja głosowania, link do konkursu oraz praca reprezentująca naszą placówkę znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładkach „Aktualności” oraz „Wieści z biblioteki”. Liczymy na pomoc i z góry dziękujemy za każdy oddany na naszą szkołę głos.
  9. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wszelkie ofiary wspierające Parafię. Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny jubileusze składamy życzenia wszelkich Bożych łask. Wszystkich polecamy Panu Bogu w modlitwie.