Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Natomiast od dzisiejszej niedzieli niedzielne nabożeństwa majowe będą – zgodnie z tradycją poprzednich lat – sprawowane przy kapliczce św. Floriana. Ich organizatorami są Strażacy oraz zespół „Prowadź mnie”. Każde nabożeństwo zakończy się błogosławieństwem kapłańskim.
We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.
W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas IV. Spowiedź dla dzieci i rodziców przed rocznicą będzie w piątek od godz. 16.45. Dodatkowa spowiedź dla klasy 4c w środę od godz. 17.30.
W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Jana Pawła II.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się liturgia dla młodzieży klas VI w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Od wielu lat istnieje w naszej parafii piękny zwyczaj, że poszczególne rejony mieszkańców przygotowują ołtarze procesyjne, organizują kwiaty oraz intencję Mszy Świętej za swój rejon.
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przez lata podejmowały ten trud. Widzimy jednak, że naszym grupom organizatorów przybywa lat i ubywa sił, a jednocześnie parafia stale się rozwija i przybywa mieszkańców, podczas gdy odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy spoczywa wciąż na wąskim gronie osób.
Dlatego – z inicjatywy Rady Duszpasterskiej – chcemy stopniowo przebudować dotychczasowy model organizacji. Przygotowanie i ustawienie ołtarzy pozostawiamy dotychczasowym grupom, natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się dobrowolna zbiórka na kwiaty i wystrój ołtarzy, prowadzona przez Radę Duszpasterską. Rada będzie również czuwać nad gospodarowaniem zebranymi środkami.
Prosimy o życzliwe zrozumienie i wspólną troskę o piękno uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii.
Dziękujemy za wszelkie dobro oraz składane ofiary na rzecz parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych. Pamiętamy o Was w modlitwie.