Trwają nabożeństwa majowe. Odprawiamy je codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. W niedziele nabożeństwa majowe sprawowane są przy kapliczce św. Floriana.
Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do I Komunii przystąpiło 166 dzieci. Serdecznie dziękuję Rodzicom za piękne przygotowanie kościoła, dekoracje, kwiaty, mycie okien oraz wszelką pomoc w organizacji tej uroczystości. Dziękujemy również za dar ołtarza, który zostanie przeznaczony na częściowe sfinansowanie ikony św. Gabriela Archanioła. Bóg zapłać za okazane dobro i życzliwość.
„Biały Tydzień” potrwa do piątku. W czwartek planowana jest pielgrzymka dzieci do Łagiewnik – do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dzieci komunijne przychodzą codziennie na Mszę Świętą o godz. 18.00 w strojach komunijnych i zajmują miejsca razem z rodzicami. Do Komunii Świętej podchodzą procesyjnie – podobnie jak podczas uroczystości Pierwszej Komunii.
We wtorek i środę zapraszamy na tradycyjne nowenny.
W sobotę różaniec poprowadzi Róża Matki Bożej Loretańskiej.
Przy ołtarzu św. Pawła znajduje się skarbona na kwiaty i przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Osoby, które chciałyby jeszcze wesprzeć ten fundusz, mogą złożyć ofiarę do skarbony. Rada Duszpasterska odpowiedzialna za przygotowanie uroczystości będzie bardzo wdzięczna za każdą pomoc.
Dziękujemy za wszelkie dobro oraz składane ofiary na rzecz parafii. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny i jubileusze życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Najświętszej. Pamiętamy o Was w modlitwie.