1. Rozpoczynamy Adwent. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 17.30, w soboty o 7.00, a sobotnia Msza wieczorna o 18.00. Zachęcamy dzieci do udziału z lampionami. Ogłaszamy konkurs na najwierniejszego uczestnika Rorat.

2. We wtorek po Mszy wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Panie.

3. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30, 15.30 i 17.15. Dodatkowa Msza o 16.30. Wieczorna Msza roratnia o 17.30. W piątek po Mszy – Wieczór Uwielbienia. W grudniu poprowadzi go grupa uwielbienia wraz z grupą Adoracji NS. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.

4. W sobotę o 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, a o 8.00 – Msza wynagradzająca. Do chorych udamy się od godz. 8.00.

5. Przed błogosławieństwem poświęcimy opłatki na wigilijny stół. Poświęcone opłatki wraz z planem kolędy można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary przeznaczamy na sprzątanie, kwiaty i ogrzewanie naszej świątyni. Dziękujemy za zrozumienie.

6. Przy wyjściach dostępne są świece Caritas w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dochód zasila fundusz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

7. U Rady Duszpasterskiej można jeszcze nabyć Pierwszy tom „Wędrowców Światła”. To doskonały prezent mikołajowy lub pod choinkę dla dziecka.

8. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską. To czas modlitwy, błogosławieństwa domu i spotkania kapłana z rodziną. Prosimy przygotować krzyż, wodę święconą i świece. Wodę można zabrać z przedsionka przy kaplicy Adoracji. Plan kolędy dostępny jest na stronie parafii.

9. Plan kolędy na najbliższe dni:
• Wtorek, 2.12.2025 – godz. 15.30
Ks. Proboszcz: Szymanowskiego 2 (1–30), Szymanowskiego 6
• Czwartek, 4.12.2025 – godz. 15.30
Ks. Proboszcz: Szymanowskiego 2 (31–60), Szymanowskiego 4

10. Informujemy, że od jutra strażacy z lokalnej jednostki OSP będą odwiedzać mieszkańców naszych osiedli, przekazując świąteczne życzenia oraz kalendarz strażacki. To piękna tradycja budująca więź i wdzięczność wobec tych, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć naszą jednostkę, będzie to mile widziany gest serca.

11. Dziękujemy za wszelką życzliwość. Solenizantom, jubilatom i obchodzącym urodziny życzymy wielu łask Bożych. Wszystkich polecamy w modlitwie.