1. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 liturgia dzieci klas IV w ramach przygotowania do rocznicy I Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  2. Dzisiaj Święto Niepodległości. Uroczysta msza święta za Ojczyznę będzie o godzinie 15.00. Po Tej Mszy św. uroczystości pod pamiątkowym krzyżem przy ul. Krzyszkowickiej. Nastąpi jego poświęcenie oraz zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica.
  3. Nowe wypominki roczne są czytane w niedziele przez cały rok wg ustalonych godzin. Prosimy o sprawdzenie i ewentualne uwagi można zgłaszać w zakrystii. Ofiary z wypominek zostały w części przekazane na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone wypominki.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Nasza Diecezja organizuje zbiórkę do puszek przed kościołami dla ubogich. Po Mszach będziemy mogli wesprzeć ludzi potrzebujących włączając się w diecezjalną akcję wsparcia. Pamiętając o słowach Chrystusa: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili”.
  5. Ponadto Zespół Charytatywny naszej Parafii organizuje akcję „Wieszak”. Będziemy zbierać ubrania dla dorosłych, zarówno zimowe jak i letnie, a także koce, śpiwory, termosy, ręczniki, pościel, plecaki, środki czystości, firanki, obrusy. Rzeczy zbieramy do następnej niedzieli. Można je zostawiać w pomieszczeniu przeszklonym przed zakrystią. Rzeczy te zostaną przekazane potrzebującym, osobom bezdomnym.
  6. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  7. Proszono nas o odczytanie ogłoszenia: Parafia Św. Klemensa w Wieliczce zaprasza młodzież i narzeczonych na kolejne Wielickie Spotkanie Młodych, które rozpocznie się w niedzielę 18 listopada o 18.00 Mszą św. o dobrą żonę i dobrego męża. Po liturgii (ok godz. 19.15 rozpocznie się wieczór uwielbienia z zespołem „NiemaGotu”.
  8. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze. Do życzeń dołączamy modlitwę.