1. Trwają nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w tygodniu o godz. 17.30. W niedziele po Mszy św. o 15.00. Dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych trwa konkurs różańcowy.
  2. Dzisiaj – Dzień Papieski. Ofiarą do puszek przed kościołem można wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecie – stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  3. W czwartek święto św. Łukasza ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego, prezbitera – głównego patrona archidiecezji krakowskiej.
  4. „Wypominki” za zmarłych – roczne i listopadowe, można składać w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.Wypominki są czytane w połączeniu z modlitwą w niedziele przed Mszami o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Listopadowe będą odczytywane w pierwszym tygodniu listopada w połączeniu z modlitwą różańcową za zmarłych. Na stoliku z tyłu kościoła i przy wejściach znajdują się blankiety do wypominek. Są one również dołączone do biuletynu parafialnego.
  5. Biuletyn „Słowo Pawła” trafi w tym tygodniu do naszych domów. Kto chciałby dobrowolną ofiarą wesprzeć zakup papieru i tonerów do wydawanego czasopisma, może to uczynić w przyszłą niedzielę dodatkową ofiarą na tacę.
  6. W najbliższy piątek, 19 października 2018 r nasza parafia jest zaproszona do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie w ramach obchodów 40. lecie wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Msza św. w Sanktuarium o godzinie 8.00. Dojazd we własnym zakresie. Postarajmy się, kto może uczestniczyć w tej dziękczynnej Eucharystii.
  7. W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 Liturgia dzieci klas IV w ramach dziękczynienia za dar I Komunii i przygotowania do rocznicy. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Te życzenia kierujemy do Lekarzy, Służby Zdrowia – św. Łukasz jest ich patronem oraz profesorów, wychowawców, studentów. Ich patronem jest św. Jan z Kęt. Z życzeniami wielu łask Bożych łączymy modlitwę.