13 października odbyło się jubileuszowe spotkanie Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Tak szybko płynie czas, to już cztery lata i naszej wspólnoty i adoracji przy naszym Kościele – w kaplicy. O gdyby policzyć każdą godzinę i każdą minutę bycia przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie…

W dniu jubileuszu członkowie Bractwa spotkali się wspólnie na adoracji i modlitwie różańcowej. Mszę Świętą dziękczynną w intencji członków Bractwa, także tych, których już Pan powołał do siebie, odprawił ks. proboszcz Andrzej Klimara.

Po Mszy świętej miłemu spotkaniu na plebanii przy tradycyjnie herbacie i ciastku towarzyszyły rozmowy, planowanie oraz dzielenie się nie tylko świadectwami ale i przyniesionymi przez p. Zofię Pyś wyhodowanymi przez nią „fasolkami eucharystycznymi”. Są to fasolki na których jest wizerunek podobny do monstrancji z hostią. Jak głosi podanie, historia ich sięga czasów rewolucji francuskiej, gdy były wielkie prześladowania religijne i jedna z mieszkanek parafii zgodziła się ukryć Najświętszy Sakrament, który umieszczono… w rosnącej fasoli. Jakaż była niezwykła radość gdy podczas zbiorów okazało się, że na każdej fasolce znajdował się wizerunek Hostii. Legenda głosi, że tak Pan Bóg podziękował za heroiczny czyn wieśniaczki, bowiem gdyby znaleziono Najświętszy Sakrament, kobieta straciłaby życie. Od tego czasu „fasolka eucharystyczna” cały czas wyrasta już z wizerunkiem Monstrancji i Hostii.

Na spotkaniu podziękowano też dotychczasowym kordynatorom modlitewnego czuwania: koordynatorce Anecie Szlęk oraz grupie koordynującej: Honoracie Tuleja, Jarosławowi Kłapa i Barbarze Zapadlińskiej.

Przez kolejne dwa lata koordynację będzie prowadzić Barbara Zapadlińska oraz grupa koordynująca: Honorata Tuleja, Teresa Kawiak, Aneta Szlęk, Jarosław Kłapa.

Serdecznie zapraszamy na adorację wszystkich Parafian. Pan Jezus pragnie być z nami. Adoracja trwa od poniedziałku do niedzieli. Kaplica jest otwarta od rana do wieczora.

Pan Jezus przyszedł na ziemię z miłości do nas, narodził się z Maryi Panny i  jest z nami. Pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. Jest z nami w Najświętszej Hostii. To cud Jego łaski i miłości. Jest z nami i dla nas cały czas w naszej Kaplicy Adoracji.

Do zobaczenia w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Barbara Zapadlińska

 

.