Historia obrazu w naszej parafii

W okresie, gdy duszpasterzem parafii był Ks. Andrzej Wąchała, w czerwcu 1991 roku OO.Redemtoryści z Krakowa przeprowadzili Triduum Maryjne. Podczas tych trzech dni przybliżyli wiernym kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której niewielki wizerunek był czczony od początku istnienia parafii (1983 r.). Był to oleodruk standardowej jakości, wyblakły już nieco.
Trwające Triduum, konferencje i wspólna maryjna modlitwa, wyzwoliły chęć fundacji nowej, rzetelnej kopii ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzięki współudziałowi prowadzących, a zwłaszcza wiernych parafii wraz z jej proboszczem, pragnienie ziściło się w olejnym obrazie, będącym dokładną repliką świętej Ikony.
23 czerwca 1991 roku zawieszono obraz na ścianie głównej prezbiterium, gdzie znajduje się nieprzerwanie do dzisiaj.
Od tamtego czasu w każdą sobotę przed wieczorną Eucharystią odbywa się nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, prowadzone w większości na wzór nowenny. Wierni licznie gromadzą się na spotkanie z Matką, przynosząc swoje prośby, błagania i dziękczynienia. Śpiewem wielu maryjnych pieśni, w tym szczególnie tych ku czci MB Nieustającej Pomocy, wychwalają Tę, Która za Matkę jest nam dana, według Chrystusowego testamentu z krzyża. Wielu z nas doznało łask i macierzyńskiej pomocy, czego doświadczyliśmy, a o wielu z tych matczynych wstawiennictw wie tylko Ona, będąc Pośredniczką łask wszelkich.
Przyjdź i Ty do Matki, by się Jej pokazać w swojej dziecięcej bezradności, ale także pochwalić swymi radościami i sukcesami.